FOTO: Małgorzata Kaczkowska / KSM TV

W dniach 27-28 sierpnia bieżącego roku odbył się coroczny, już XXIII Zlot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Spotkanie KSMowiczów rozpoczęło porannymi przygotowaniami, a następnie – około godziny 15:00 – każdy oddział mógł zaprezentować swoją inicjatywę podjętą w ciągu ostatniego roku.

O godzinie 17:00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala. W swojej homilii arcybiskup zachęcał do podjęcia służby i rozwijania swoich talentów. Podkreślał również, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogromnym talentem, który należy pielęgnować. Msza Święta była w całości transmitowana przez internetową telewizję KSM TV.

Wieczorem odbyły się mecze, grill oraz dyskoteka, podczas których KSMowicze mogli wspólnie z przyjaciółmi miło spędzić czas i uroczyście zakończyć rok formacji.

Zwieńczeniem Zlotu było niedzielne śniadanie i Msza Święta pod kierownictwem asystenta KSM AP ks. Lesława Pelca, który podkreślał, jakie wartości powinny być ważne dla KSMowiczów.

Zobacz nagranie transmisji z sobotniej Mszy Świętej [TUTAJ].

Zobacz zdjęcia [TUTAJ].

~Małgorzata Kaczkowska

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułXXIII Zlot KSM AP [ZDJĘCIA]
Następny artykułFestiwal Młodych w diecezji rzeszowskiej, cz. 2 [WIDEO]
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ