Wspólny obiad z papieżem

FOTO: M.Wilkosz/ KSM TV

W Pałacu Arcybiskupim w Krakowie trzynaścioro wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży miało możliwość wspólnego obiadu z papieżem Franciszkiem. Reprezentowali oni wszystkie kontynenty.

Jak zauważył Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi, że wspólny lunch Ojca Świętego z młodzieżą stał się tradycją, jednym z punktów programu ŚDM. Podczas niego każdy z młodych ma możliwość porozmawiać z papieżem i zadać mu pytanie.

Papież bardzo chętnie odpowiadał na pytania. Pytaliśmy papieża o to, jak być chrześcijaninem w życiu społecznym, czy jak być ewangelizatorem w różnych częściach świata – powiedziała rzeczniczka prasowa ŚDM Dorota Abdelmoula.

Podczas obiadu panowała bardzo rodzinna atmosfera.

– Gdy wszedł papież z każdym z nas się przywitał, przytulił, powiedział dobre słowo. Gdy usiedliśmy czułam się jak w domu. Nie myślałam o tym, że jest to papież, że jestem na Franciszkańskiej 3 a dookoła latają helikoptery. Atmosfera była bardzo rodzinna – podkreśliła Małgorzata Krupnik, wolontariuszka z Andrychowa.

Osoby, które jadły obiad z Ojcem Świętym zostały wybrane przez Komitet Organizacyjny ŚDM. Wspólny posiłek trwał godzinę i 20 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ