Czy wierzysz? Mt 9, 27-31

?Wierzycie, że mogę to uczynić?? Pytanie to skierowane jest do każdego i do każdej z nas! Przede wszystkim: czy uświadamiamy sobie naszą ślepotę, podkreślam – NASZĄ, bo szli za Nim dwaj niewidomi. Tyluż ślepców w nas i obok nas, i pomimo tej ułomności, staramy się iść za Panem. Jezus ciągle przechodzi obok, ciągle jest przy nas i czeka, abyśmy Mu zaufali i zobaczyli, że tylko On może nam pomóc wyjść z naszej ślepoty.

Ważne jest aby, nazywać rzeczy po imieniu, przyznać się do tego: „Tak, Panie, jestem grzesznikiem, ulituj się nade mną, pomóż mi, uzdrów mnie, znowu upadłem, znowu zgrzeszyłem, znowu grzech zaślepia moją duszę.” Dzisiaj, kolejnego dnia naszej wędrówki adwentowej, Jezus dalej pyta o naszą Wiarę w Niego. Być może już wielokrotnie prosiliśmy Jezusa, by wyzwolił nas z naszych upadków i grzechów, a mimo to ciągle je popełniamy.

Ile razy wołaliśmy ?Jezu, ulituj się nad nami”? Czy wierzę, że rzeczywiście mogę wyjść z nałogu, że mogę być lepszym, że mogę odmówić, że wytrwam? Czy wierzę w to? Czy wierzę, że z Bożą pomocą dam radę? Na ile wierzymy w to, o co prosimy, na tyle nam się stanie. Prośmy dzisiaj, abyśmy bardziej zawierzyli i zaufali Panu Bogu, że ON może odmienić nasze życie i nas uzdrowić, że ON może przywrócić nam wzrok.

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBudować na skale, Mt 7, 21. 24-27
Następny artykułIdź i głoś! Mt 9, 35-10,1. 5. 6-8
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ