Warsztaty muzyczne KSM AP

fot. Julia Jędruchów

W dniach 20-22 stycznia w ośrodku „Nadzieja” w Wybrzeżu odbyły się warsztaty dla muzykalnych KSMowiczów. Brali oni udział w zajęciach doskonalących umiejętności gry na gitarze: przypominali podstawy gry, a następnie poznawali nowe utwory, których ćwiczeniem mieli zajmować się przez weekend.

Zobacz zdjęcia z warsztatów [TUTAJ]

Prowadzący wydarzenie, a tym samym „nauczyciel”- Fabian, tak ostatniego dnia podsumował swoją pracę: „Moim zadaniem nie było nauczyć was grać, bo w tak krótkim czasie nie jest to realne. Ja chciałem pokazać, jak wiele możecie się jeszcze nauczyć, i uświadomić wam, że skoro zaczęliście swoją przygodę z gitarą, nie warto jej przerywać przez małe niepowodzenia”.

Zdaje się, że jego założenia udało się spełnić. Tak Gabrysia, jedna z uczestniczek, opisuje pobyt w „Nadziei”:  Dzięki warsztatom zrozumiałam, jak powinnam trenować. Miałam podstawy teoretyczne, ale nie wiedziałam, jak je zastosować podczas ćwiczeń. Warsztaty pozytywnie mnie zmotywowały do rozwijania się w tym kierunku i wykorzystania talentu.

W planach już teraz są kolejne warsztaty. Ważne w nauce jest bowiem zachowanie regularności – tak, by systematyczność weszła młodym muzykom w krew. Potencjalni muzyczni, którzy nie uczestniczyli w ostatnich warsztatach, będą mogli również dzięki temu rozwijać się i ćwiczyć pod okiem bardziej doświadczonych.

Julia Jędruchów

 

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZjazd Prezesów KSM AP (28.01.2017) [WIDEO]
Następny artykułWarsztaty muzyczne KSM AP [ZDJĘCIA]
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ