Świąteczne pozdrowienia, Łk, 39-45

Dzisiejsza Ewangelia mówi o spotkaniu Maryi i Elżbiety. Święta Bożego Narodzenia są świętami spotkań i powinny zbliżać nas do siebie przez swój rodzinny i przyjacielski charakter. Ewangelia ukierunkowuje nasze myślenie na jakość spotkania i pokazuje, że i nasze powinny takie być. Maryja przychodzi do Elżbiety z darem Ducha Świętego. I tym, co ofiaruje przede wszystkim, jest OBECNOŚĆ Pana Jezusa.

Powinniśmy tegorocznymi pozdrowieniami napełniać innych Duchem Świętym. W  naszych życzeniach powinien być Jezus ? nie możemy zapominać, że to On jest centrum. Bo życzenia, choć bardzo życzliwe, często sprowadzane są wyłącznie do wymiaru ludzkiego.

Elżbieta pytała o Jezusa. Przykład jej spotkania z Maryją jest obrazem przynoszenia Boga. Zacznijmy już teraz omadlać nasze świąteczne spotkania i bliskich ? by między nami naprawdę trwał Chrystus. Nieśmy Go innym!

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł#MichałowaDycha – Tradycje świąteczne na świecie
Następny artykułMagnificat – Łk 1, 46-56
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ