SMAP 2015 – Niedziela Palmowa

Trwające od piątku w Brzozowie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej zakończyliśmy uroczystą Mszą Świętą, która zgromadziła ponad 4800 wiernych.

Niedzielę rozpoczęliśmy jutrznią w szkołach, następnie odbyło się drugie spotkanie w grupach dzielenia. Temat spotkań brzmiał następująco: ,,Serce na widelcu” – Stwórz o Boże, we mnie serce czyste (Ps. 51,12). Zastanawialiśmy się  jak zdobyć czystość serca. Z wnętrza człowieka pochodzi wszelkie zło, dlatego musimy wciąż karmić się dobrem, aby wytrwać w łasce
i czystości. Pan Jezus dał nam wzór pokory i posłuszeństwa, powinniśmy wolę Boga stawiać zawsze ponad swoją wolę oraz czerpać wzór z Biblii. Ważne są też słowa, jakie wypowiadamy względem innych osób, niektóre potrafią bardziej zranić niż bardzo bolesny cios. Na koniec podzieliliśmy się w jaki sposób doświadczamy Bożego przebaczenia i co nam to daje.

Po pracy w grupach nadszedł czas na ostatni punkt programu. Najpierw pod Kolegiatą Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik poświęcił palmy, następnie w procesji udaliśmy się na rynek, gdzie rozpoczęła się Msza Święta, przewodniczyli jej przemyscy biskupi. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który zachęcał, aby iść za Jezusem, bo kto kieruje się błogosławieństwami o których mówił, musi iść pod prąd. Czystość serca obecnie nie cieszy się popularnością, dlatego Biskup mówił, abyśmy – młodzi troszczyli się o nią, korzystając często z sakramentu spowiedzi i nie rezygnując z tego, co Bóg dla nas przygotował.

Wszystkie materiały zostały przygotowane i opracowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i internetową telewizję KSM AP iTV 2015 ?

Transmisję na żywo umożliwiła firma ReszowNaZywo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ