Rodowód Jezusa Chrystusa, Mt 1, 1-17

Może cały rodowód Jezusa Chrystusa wydaje się nam nudny i niepotrzebny w Ewangelii. Być może imiona te czytamy bez większego zainteresowania. Bo co tu może być ciekawego? Ten był ojcem tego, tamten tamtego.

No właśnie: imiona, osoby i ich historie. Za każdym imieniem stoi konkretny człowiek. Widzimy różne postacie – nawet takie, których życiorysy chętnie wymazalibyśmy z rodowodu Jezusa, bo do niego nie pasują. Bóg kierował całą tą historią. Zaplanował każde wydarzenie, by doprowadzić do przyjścia Chrystusa.

Może i w historii naszego życia, naszej rodziny, są takie osoby, które chętnie byśmy usunęli, wymazali z pamięci, których się wstydzimy. Jezus jest obecny w całym naszym życiu. I nawet z największego zła potrafi wyciągnąć dobro. Miejmy świadomość, że Bóg jest stale przy nas i prostuje nasze kręte drogi.

Za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Czy w czasie tego Adwentu choć trochę wyprostowałem swoje życie?

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPosłany przez Boga Ojca, J 5, 33-36
Następny artykułNiecierpliwe oczekiwanie
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ