Relacja z sobotniego poranka XXII SMAP-u

Uczestnicy rozpoczęli kolejny dzień Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej od Mszy Świętej w kościołach stacyjnych (Blizne, Brzozów – Kolegiata, Humniska – Krzyżówka, Stara Wieś – Bazylika, Przysietnica).

Następnym punktem programu była praca w mniejszych grupach dzielenia, która odbywała się pod hasłem  ,,Rewolucje sercowe” – …moc w słabości się doskonali (1Kor 12,9). Każdy uczestnik mógł odpowiedzieć  sobie na pytanie: Co dla niego jest najważniejszą wartością? Na jaką wartość poświęca najwięcej czasu w życiu? Młodzi wspólnie układali swoje własne hierarchie. To doświadczenie pozwoliło zauważyć, że nasze hierarchie wartości różnią się całkowicie od tych, którymi żyjemy na co dzień. Uczestnicy zdali sobie sprawę z tego, że mamy tylko jedno serce i nie możemy go podzielić. Będziemy żyć
z Bogiem albo bez Niego, wybór należy do nas. Na koniec młodzi szukali rozwiązania swoich problemów w Piśmie Świętym
i znaleźli osoby, które przeżyły prawdziwe NAWRÓCENIE (m.in. syn marnotrawny, św. Paweł), odwrócili się od grzechu zwracając się całkowicie do Ojca. Był też czas na podzielenie się swoim świadectwem życia, które jest bardzo ważne dla tych, którzy jeszcze nie oddali się całkowicie w ręce Boga. W południe każda grupa odmówiła Anioł Pański.

Wszystkie materiały zostały przygotowane i opracowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i internetową telewizję KSM AP iTV 2015 ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ