Relacja z sobotniego popołudnia XXII SMAP-u

Sobotnie popołudnie dla uczestników XXII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej było obfite w ciekawe wydarzenia, każdy uczestnik miał duży wybór i mógł sam zadecydować jak spędzi ten czas. Organizatorzy przygotowali dla młodzieży blok  artystyczno – modlitewny pt: ,,Dumni z Ewangelii”.

Na brzozowskim rynku odbyły się dwa koncerty: Zespołu Kleryckiego ,,SPES” Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu oraz zespołu NEW LIFE’m. W Kolegiacie swój talent zaprezentował pochodzący z Brzozowa uczestnik programu ,,Mam Talent” – Michał Szuba. W Domu Kultury trwała projekcja filmu ,,Bóg nie umarł”. Ponadto była możliwość darmowego zwiedzania Muzeum Regionalnego Ziemi Brzozowskiej, Muzeum Kolegium OO. Jezuitów, Muzeum Misyjnego. W Starej Wsi odegrano sztukę teatralną o Marcie Robin pt: ,,Polny fiołek”. Uczestnicy adorowali  w milczeniu  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, korzystali ze spowiedzi i rozmów na temat swojego życia i powołania. Mimo zimna i opadów deszczu młodzi podchodzili radośnie do trwających wydarzeń  i z ogromnym zapałem brali udział we wszystkich.

Wieczorem młodzież ponownie spotkała się w kościołach stacyjnych, aby wspólnie adorować Pana Jezusa na krzyżu. Był to niezwykły czas, pełen modlitwy i refleksji nad zwycięską śmiercią. Patrząc na krzyż każdy mógł sobie uświadomić, że Jezus uczy nas na nim miłości bezinteresownej oraz czystego serca, które może pokazać jak dawać siebie w darze Bogu
i ludziom.
Arcybiskup Józef Michalik, obecny w brzozowskiej Kolegiacie podczas homilii wskazał, abyśmy zwracali uwagę na to, co najważniejsze, na piękno duchowe. Zachęcał do lepszego, głębszego poznawania chrześcijaństwa, prawdy o Jezusie
i Ewangelii, do szukania ludzi, którym trudno przyjść samemu do Jezusa oraz do czystości swojego serca. Młodzi poczuli Bożą obecność wśród nich, każdy mógł podejść do krzyża, ucałować i przytulić się do Niego, zawierzając wszelkie trudności swojego życia. Na koniec  podawany nad głowami uczestników krzyż przeszedł przez cały kościół – tak, aby dotarł do każdego.

To był bardzo długi i niezapomniany dzień. Przed nami uroczyste świętowanie Niedzieli Palmowej, które rozpoczniemy jutrznią, następnie odbędzie się kolejne spotkanie w grupach oraz najważniejsza Msza Święta z procesją i obrzędem poświęcenia palm na rynku.

Wszystkie materiały zostały przygotowane i opracowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i internetową telewizję KSM AP iTV 2015 ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ