Radykalnie pójść za Chrystusem, Mt 4, 18-22

?Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi? – te słowa z dzisiejszej Ewangelii bardzo dobrze wpisują się w nasze rozważania adwentowe. Ten tekst mówi nam, że w pójściu za Chrystusem mamy być radykalni. Jezus powołuje do pójścia za sobą ludzi różnych stanów. Powołuje mnie i ciebie, bo w Jego Planie jest dla nas odwiecznie przygotowane, specjalne miejsce i specjalne zadanie, którego nikt za nas wykonać nie może. Możemy więc tak samo czuć się powołani do pójścia za Nim, pozostawiając „swoją barkę na brzegu”.

Czy w swoim życiu, w tym wszystkim, co robię, idę za Jezusem? Czy wypełniam to, do czego jestem powołany? A jestem wezwany do radykalnego pójścia za Jezusem! Jestem powołany, by z wielką radością iść i głosić innym Jezusa i Jego Ewangelię: w domu, w pracy, w szkole, na uczelni, we wspólnocie, w parafii. Pan Jezus każdego dnia kieruje do nas zaproszenie: „Pójdź za mną…”, a my każdego dnia cichością i pięknem własnego życia powinniśmy dawać odpowiedź na Jego zaproszenie. Każdego dnia szukać śladów obecności Jezusa w naszym życiu, aby móc dawać Go innym. Powołanie polega na tym, że nie ja wołam siebie do czegoś, tylko pozwalam, by to Jezus mnie wołał.

Niech w tym Adwencie rodzi się w nas pragnienie pójścia za Chrystusem, odkrywania Go w Słowie Bożym, w sakramentach. Kroczmy za Nim i głośmy Go innym. Bądźmy adwentowymi misjonarzami, którzy dzielą się swoją wiarą z innymi.

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziecięca radość, Łk 10, 21-24
Następny artykułBudować na skale, Mt 7, 21. 24-27
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ