Radio Ludzi Nowej Kultury

www.facebook.com/strefachwalyradio/

Strefa Chwały – Radio Ludzi Nowej Kultury przygotowuje się do oficjalnego startu. Emisja testowa online trwa pod adresem www.strefachwaly.com już od lipca, ale na 10 grudnia zaplanowano oficjalny start radia.

Celem radia Strefa Chwały jest propagowanie polskiej muzyki chrześcijańskiej. Inicjatywa zrodziła się w środowisku gromadzącym się wokół rekolekcji Strefa Chwały Festiwal, które odbywają się każdego roku na początku lipca w Starym Sączu. Rekolekcje te są kontynuacją dzieła Spotkań Muzyków Chrześcijan, których początki sięgają 1992 roku. Wtedy były to spotkania głównie muzyków – dzisiaj gromadzą się tam również aktorzy, artyści, plastycy, organizatorzy wydarzeń ewangelizacyjnych, politycy, dziennikarze, sportowcy, przedsiębiorcy. Młodzież, dorośli i całe rodziny. Wszyscy ci, którzy pragną pogłębiać swoją relację z Bogiem i zapraszają Go do każdej dziedziny życia. Do tego lipcowego wydarzenia nawiązuje nazwa radia.

? Rekolekcje Strefa Chwały Festiwal z roku na rok się rozwijają. W ostatniej edycji uczestniczyło ponad 600 osób, a wśród nich świetne zespoły muzyczne, artyści plastycy, aktorzy, liderzy różnorodnych inicjatyw. Strefa Chwały Radio będzie tworzone właśnie przez to środowisko dla wszystkich żyjących w oparciu o wartości chrześcijańskie. Będzie bardzo dużo muzyki z polskiej sceny chrześcijańskiej, będą też autorskie programy.
Od 10 grudnia startujemy z ramówką
? mówi Andrzej Dubiel, inicjator i koordynator projektu.

Pierwsze audycje będą dotyczyły między innymi polskich twórców, rekolekcji Strefa Chwały Festiwal oraz premier chrześcijańskiej sceny muzycznej. Ekipa wciąż kompletuje swoich członków i zaprasza do współpracy.

Zachętą niech będzie fakt, iż internetowe Radio Strefa Chwały to pierwsze w Polsce radio, które stawia na rodzimą muzykę chrześcijańską.

~ Agata Pniewska

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStrefa Chwały Festiwal 2016 – Koncert Basi Pospieszalskiej
Następny artykułJesteśmy dziećmi Światłości czy światełek?
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ