Prowadź do Chrystusa! Łk 7, 24-30

Dzisiaj słyszymy pochwałę Jana Chrzciciela. Jezus mówi, że Jan jest tym, który miał Mu przygotować drogę, był Jego wysłańcem. Wielu ludzi dzięki nawoływaniu Jana nawracało się, przyjmowało chrzest, zmieniało swoje życie, odwracało się od swoich grzechów.

Jesteśmy wzywani do tego, by być jak Jan Chrzciciel. Mamy pomagać innym w dojściu do Chrystusa, mamy świadczyć o nim wśród swoich najbliższych.

Zbliża się czas spowiedzi przedświątecznej. Warto dowiedzieć się, kiedy odbywa się ona w mojej parafii. I nie tylko samemu z niej skorzystać, ale zachęcić kogoś, o kim wiemy, że zaniedbał ten sakrament. Pomódl się za kapłana, który będzie cię spowiadał. Proś o światło Ducha Świętego w prostowaniu dróg naszego życia.

Bądźmy jak Jan Chrziciel!

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBóg mówi przez Swoje czyny, Łk 7, 18b-23
Następny artykułPosłany przez Boga Ojca, J 5, 33-36
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ