Peruki sztuczne – jak o nie dbać?

Peruki są obecnie bardzo często wykorzystywane, jako elementy stylizacji. Są promowane przez gwiazdy, które zakładają je na różnego rodzaju okazje typu bale, przyjęcia, imprezy okolicznościowe. Dzięki peruce można uzyskać efekt wow i nie martwić się u fryzurę. Na rynku dostępne są peruki wykonane z materiałów syntetycznych, które doskonale imitują naturalne włosy oraz peruki wykonane z naturalnych włosów ludzkich. Te drugie są oczywiście dużo droższe. Jaką perukę wybrać?

Peruki syntetyczne
Peruki umożliwiają zmianę fryzury i często w takim celu są wykorzystywane, chociaż służą również w przypadku osób, które z powodu choroby straciły włosy. Peruki sztuczne to ekspresowa zmiana wizerunku, bo jej założenie zajmuje niecałe 5 minut. To dobra alternatywa dla peruk z naturalnych włosów, bo są dużo tańsze, trzeba za nie zapłacić około 300-1600 złotych w zależności od modelu, długości włosów i ich koloru. oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że peruki sztuczne trzeba odpowiednio pielęgnować, aby mogły zachować efektowny wygląd na długi czas. Wymagają regularnego czesania, najlepiej wykorzystać do tego celu szczotki z igiełkami rozczesującymi. Gdy przez dłuższy czas nie używamy peruki, to dobrze będzie zapleść włosy w warkocz, wówczas nie będą się tak bardzo niszczyć. Peruka sztuczna musi być też w odpowiedni sposób prana, obecnie można znaleźć w sieci dużo filmów instruktażowych, jak dobrze przeprowadzić taki zabieg pielęgnacyjny. Jeśli będziemy dbać o swoją perukę sztuczną, wówczas z pewnością długo nam posłuży. 

Jak dbać o takie włosy?
Jeżeli jesteśmy posiadaczami peruki sztucznej, musimy wiedzieć, jak o nią dbać.  Po pierwsze, jeśli używamy jej codziennie, należy ją prać co 2 tygodnie, nie rzadziej, niż raz w miesiącu. Po drugie warto unikać czesania mokrej peruki, lepiej poczekać aż wyschnie. Perukę myjemy poprzez gniecenie, nie trzemy włosów, jeżeli chodzi o suszenie robimy to delikatnie, nadmiar wody odciskamy w ręcznik, następnie nakładamy ją na specjalny stojak. Warto również pamiętać o tym, aby nie stosować na włosach lokówek i suszarek oraz unikać wysokich temperatury typu solarium, sauna, grill. Peruka sztuczna wykonana z materiałów syntetycznych musi wyschnąć sama, dzięki temu będzie prezentowała się świetnie, nawet po kilku latach użytkowania.

Czemu warto zdecydować się na zakup peruki sztucznej?
Decydując się na zakup sztucznej peruki możemy mieć pewność, że długo posłuży, co więcej jest dużo tańsza od takich wykonanych z włosów naturalnych, za której trzeba zapłacić co najmniej 2500 złotych. Nie jest to złe rozwiązanie, szczególnie jak nie nosimy jej na co dzień, jednak zakładamy ją od czasu do czasu, albo na specjalne okazje. Obecnie na rynku jest dostępnych dużo praktycznych, wysokiej jakości peruk syntetycznych, które świetnie imitują naturalne włosy.  

Post Author: esccopy