Ostatni tydzień Adwentu

W ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, przyozdobić mieszkania bożonarodzeniowymi dekoracjami, zrobić zakupy i zapakować prezenty. Obyśmy w wirze obowiązków nie zapomnieli o najważniejszym – o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę.

Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach. W natłoku przygotowań Bóg chce do nich mówić. Zazwyczaj robi to niebezpośrednio, ale posługuje się innymi osobami, sytuacjami i wydarzeniami, czasami i snami. Nie zauważamy tego od razu, często nie potrafimy rozpoznać głosu Boga.

Ale mimo to On nadal przemawia. Pragnie być zauważony we współczesnym, głośnym świecie; namawia, byśmy poszli za Jego głosem, bo tylko On może nas zaprowadzić tam, gdzie jest wieczne szczęście. Święty Józef doskonale rozpoznał to wołanie. „Emmanuel” oznacza „Bóg z nami”. Przyjmujmy Boga w Słowie, w Eucharystii i w drugim człowieku.

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRekolekcje adwentowe dla starszych 2016 [ZDJĘCIA]
Następny artykułBóg działa „po Swojemu”, Łk 1, 5-25
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ