Organizacja imprez – catering party

Garden party to jeden z tych typów imprez, które zdecydowanie zapadają w pamięci. Niecodzienne, urokliwe i bardzo pomysłowe. Otoczenie natury, zieleni i wszystkich tych urokliwych aspektów, których nie ma na standardowych imprezach. Jest to naprawdę interesujące doświadczenie, choć organizacja tego typu przyjęcia nie należy do najłatwiejszych, bo przecież nie każdy posiada ogród – jednak nie jest to przeszkoda, której nie da się obejść. Jedną z kwestii, nad którymi warto się  zastanowić podczas organizacji garden party będzie zdecydowanie catering party, jest to ogromne ułatwienie dla organizatora. Jest jeszcze kilka ważnych aspektów, o których nie powinniśmy zapominać podczas przygotowań do garden party, ale o tym za chwilę.

Organizując garden party najważniejsze, by skupić się na kilku najważniejszych aspektach, a mianowicie:

Miejsce –  Co jeśli nie posiadamy własnego ogrodu?

Goście – ilu zaprosić, kogo zaprosić?

Dekoracje – motyw przewodni

Alkohol – przygotować samemu a może zamówić mobilny bar?

Jedzenie – przygotować samemu czy skorzystać z usług firmy cateringowej?

Świetnie, jeśli posiadamy własny ogród i możemy tam zorganizować nasze przyjęcie, zdecydowanie zmniejszy to nasze koszty. Jednak co jeśli nie mamy ogrodu? Bez problemu znajdziemy mnóstwo firm, które oferują możliwość wynajęcia pięknych ogrodów, które mogą być już przygotowane do przyjęcia lub będziemy mieli  możliwość stworzenia wszystkiego według swojej inwencji. Warto pojechać i sprawdzić, które miejsce podoba nam się najbardziej. 

Zależnie od tego ile miejsca i możliwości mamy, tylu gości ogólnie mówiąc możemy zaprosić. Tworząc listę gości warto zastanowić się nad relacjami jakie z nimi mamy, oraz jakie relacje mają goście między sobą, pomoże nam to uniknąć niepotrzebnych spięć między nimi. Rewelacyjnym pomysłem będzie wysłanie zaproszeń do gości, najlepiej tych ręcznie wpisywanych – będą one miłym zaskoczeniem oraz ciekawą pamiątką, która nie kosztuje nas wiele wysiłku i zaangażowania.

Organizując przyjęcie warto wybrać motyw przewodni, będzie to ciekawe urozmaicenie. Ciekawym pomysłem będzie motyw boho, który idealnie będzie się komponował z otoczeniem,w którym będziemy się znajdować. 

Dekoracje również warto zachować w takim stylu, należy jednak nastawić się na to że nie wszystkie ozdoby przetrwają na dworze, bo zdecydowanie słońce czy deszcz, wiatr będą miały wpływ na ich stan. Kwiaty, jasne kolory, koce i poduszki a może i balony – wszystko to świetnie się sprawdzi na tego typu przyjęciu. 

Pamiętajmy że w kwestii alkoholu wiele miejsc nie zgadza się na przynoszenie własnych trunków. W sytuacji gdy mamy taką możliwość możemy sami kupić alkohol i przygotowywać drinki. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na smaczne i proste drinki. Zadbajmy w takim wypadku również o ładne naczynia. Jeśli jednak nie chcemy się tym zajmować, możemy zamówić mobilny bar i barmana, który będzie nam serwował drinki.

Niezależnie od ilości osób, przygotowanie posiłków będzie dość czasochłonne. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z cateringu, party catering to świetna opcja. Na rynku mamy coraz więcej firm cateringowych, także wybór mamy naprawdę solidny. Takie rozwiązanie ma sporo zalet. Jedzenie – ciepłe, smaczne i gotowe do spożycia przyjeżdża pod wskazany adres o wskazanej porze. Tak w rzeczywistości nie musimy nic robić, możemy także skorzystać z obsługi kelnerskiej, co jeszcze bardziej ułatwi nam zadanie. Możemy wybrać gotowe menu lub stworzyć swoje własne, indywidualne dopasowane do naszych potrzeb. 

Post Author: esccopy