Ogrodzenia farmerskie dla koni i nie tylko

Ogrodzenie jest nieodzownym elementem każdej posesji prywatnej, jako zabezpieczenie przed wtargnięciem osób niepożądanych lub przeciwdziałanie ucieczce naszych pupili. Ogrodzenia z powodzeniem stosuje się również do innych celów, jak ograniczenie przestrzeni wybiegowej dla koni czy innych zwierząt hodowlanych.

Ogrodzenia farmerskie coraz chętniej stosowane przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych, stadnin czy stajni, gdzie należy zadbać o bezpieczeństwo zwierząt hodowlanych. Ogrodzenie ma również za zadanie zapobiec ucieczce zwierząt z obszaru, na którym powinny się docelowo znajdować.

Ogrodzenie podstawą zagrody hodowlanej

Ogrodzenia farmerskie służą głównie do odgraniczenia przestrzeni, gdzie zwierzęta hodowlane mogą się swobodnie poruszać. Odpowiednie dobranie typu ogrodzenia do otoczenia jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego gospodarstwa rolnego czy stadniny koni. Ważnym czynnikiem w przypadku ogrodzenia stricte dla koni jest jego wysokość. Koń jest zwierzęciem, które posiada zdolność do żwawego i zwinnego poruszania się, dlatego konie biorą udział w wyścigach konnych czy konkursach ujeżdżania. Zbyt niskie ogrodzenie może nie zapobiec ucieczce konia z zagrody, dlatego warto wcześniej skrupulatnie zaplanować jego parametry. Wysoki, stabilny płot pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie wybiegu przed ucieczką zwierząt.

Ogrodzenia dla koni powinny być wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia zwierząt. Powszechnie stosowane są winylowe ogrodzenia farmerskie, które do złudzenia przypominają ogrodzenia drewniane. Posiadają one niezwykle estetyczny wygląd, który nadaje wiejskim zagrodom niesamowitego uroku i elegancji. Najpopularniejszym kolorem ogrodzeń farmerskich, z którym często się spotykamy jest kolor biały. Białe ogrodzenia farmerskie często kojarzą nam się z ranczami stylizowanymi na styl amerykański, który jest niebywale oryginalny i niepowtarzalny.

Ogrodzenia PCV są również nieszkodliwe dla zwierząt. Nie powodują okaleczeń czy zadrapań dzięki materiałowi, który nawet w przypadku uszkodzenia nie powoduje powstania niebezpiecznych drzazg, ostrych krawędzi czy szpiczastych zakończeń, które w przypadku zwykłych produktów plastikowych może narażać zdrowie i życie zwierząt hodowlanych.

Ogrodzenia farmerskie PCV mogą wydawać się mało stabilne i nietrwałe, jednak jest to złudne przeświadczenie. Użyty do produkcji ogrodzenia polichlorek winylu zapewnia całej konstrukcji wytrzymałość i niewrażliwość na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli weźmiemy pod uwagę nieprzewidywalny klimat w naszym regionie. Konstrukcja ogrodzeniowa nie ulega również deformacjom czy rozwarstwieniom w wyniku działania ekstremalnie skrajnych temperatur. Winylowe ogrodzenia dla koni nie wymagają prac konserwacyjnych, co w przypadku ogrodzeń drewnianych czy metalowych jest nieuniknione. Jest to znaczna oszczędność naszego czasu i pieniędzy.

Ogrodzenia farmerskie nie tylko dla koni

Ogrodzenie farmerskie jest stosowane nie tylko w przypadku gospodarstw agroturystycznych czy stadnin dla koni, ale dzięki swojej wysokiej estetyce i uniwersalnemu charakterze często stosowane jest do ogradzania różnego rodzaju miejsc publicznych, takich jak boiska sportowe, pola golfowe czy restaurację. Ogrodzenia PCV są niezwykle proste w utrzymaniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też ich wachlarz zastosowań jest nieograniczony. Jest to jednak rozwiązanie dosyć kosztowne, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup ogrodzenia farmerskiego.

Post Author: bartoszbasz