Ogólnopolski Festyn św. Krzysztofa w Łańcucie

MIVA Polska oraz Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie zapraszają na obchody XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. W niedzielę 23 lipca w Łańcucie (archidiecezja przemyska) odbędą się główne uroczystości inaugurujące ten tydzień – Festyn św. Krzysztofa.

Co roku Miva Polska (organizacja powołana przez Episkopat Polski, zajmująca się organizacją pomocy na zakup środków transportu dla misjonarzy) wybiera jedną parafię, w której rozpoczynają się obchody Tygodnia św. Krzysztofa.

Tym razem głównym punktem będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. seniora Józefa Michalika w intencji kierowców, podróżujących oraz dobrodziejów MIVA. Tradycyjnie odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo ich właścicieli. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na zakup środków transportu dla misjonarzy w Kazachstanie, a konkretnie – dla ks. Lucjana Pocałunia.

W uroczystości wezmą udział misjonarze z różnych kontynentów. Wystąpi Ricky Lion z zespołem Etno Libre oraz zespół SIGNUM z Radomia. W programie przewidziane są liczne atrakcje.

Podczas festynu można będzie udzielić wsparcia dziełom prowadzonym przez MIVA Polska. Organizacja po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”.

Organizatorem festynu jest MIVA Polska, Parafia pw. Św. Michała Archanioła i Burmistrz Miasta Łańcuta. Więcej informacji można znaleźć na www.miva.pl oraz www.lancutmichal.pl.

Na naszym portalu pojawią się zdjęcia i nagranie z wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTurnus Wakacyjny KSM AP (Juniorat I)
Następny artykułOgólnopolski Festyn św. Krzysztofa w Łańcucie [ZDJĘCIA]
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ