Oczyszczanie organizmu z pasożytów

W dzisiejszym świecie, w dobie cyfryzacji i zaawansowanych, inteligentnych technologii, człowiek, zwłaszcza mieszkaniec Europy, stworzył sobie środowisko – dość powiedzieć – o zaawansowanym poziomie czystości. Gdybyśmy porównali sytuację współczesnych ludzi do ich odpowiedników sprzed nawet zaledwie pięćdziesięciu lat, to nagle by się okazało, że żyjemy w otoczeniu sterylnym, którego sanitarna rzeczywistość bije na głowę wszystko, czym homo sapiens mógł do tej pory dysponować. Podobnie wypada zestawienie tych samych ludzi z innymi mieszkańcami naszego globu, np. gdy porównamy warunki higieniczne przeciętnego Europejczyka z obywatelem któregoś z państw Ameryki Łacińskiej, nic już nie wspominając o biednych krajach Bliskiego Wschodu, Afryki, czy Azji. Spoglądając sami na siebie, widzimy wzór, pionierów świata, których działania powinny stać się wyznacznikiem kanonów, norm i zasad.  

Wobec takiego wizerunku własnego wyobrażenia o sobie, trudno jest nam przyjąć prawdę o zagrożeniu, które może nas dotknąć na każdym kroku, a którego powszechność może jednocześnie budzić szok, zaskoczenie, obrzydzenie i oczywiście strach. Mowa tu o starych, dobrych znajomych ludzkości, czyli o pasożytach.  

Kiedy o nich słyszymy, wydaje nam się, że temat nas nie dotyczy. Nic bardziej mylnego Statystyki przeprowadzanych badań są druzgocące. Co dziesiąta osoba w naszym kraju jest nosicielem tasiemca, niemal tyle samo osób dotyka przypadłość “towarzystwa” glisty ludzkiej. A to jedynie dwa z ogromnej ilości gatunków pasożytów, których możemy być nosicielami. 

Najczęściej atakują układ pokarmowy, zagnieżdżają się w jelitach, żołądku, a nawet w skórze. Wyrządzają szkodę nosicielowi przez ekspansję, czyli rozmnażanie się i namnażanie, a w konsekwencji zaśmiecanie organizmu, który zanieczyszczają produktami przemiany materii. Na szczęście nie jesteśmy skazani na pasożyty bez ratunku.  

Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie organizmu z pasożytów.  

Medycyna tradycyjna 

Po pierwsze i najważniejsze, aby mieć szansę na walkę z intruzem, musimy go rozpoznać. W tym celu najlepszym, co można zrobić po wykryciu u siebie, lub bliskiej osoby (np. dziecka) symptomów szkodliwej działalności pasożytów, jest wizyta w gabinecie lekarskim. Najczęściej diagnoza zostanie sformułowana na podstawie próbek kału.  

Kiedy wynik jest pozytywny i wiadomo już z jakim szkodnikiem mamy do czynienia, lekarz wypisuje odpowiednie tabletki i problem pt. oczyszczanie organizmu z pasożytów, rozwiązujemy farmakologicznie. 

Dieta i suplementacja 

Istnieją jednakże, zarówno lekarze, jak i pacjenci, pragnący z tematem walki o zdrowie zmierzyć się w sposób naturalny, używając środków niekonwencjonalnych. Mamy wówczas do czynienia z oczyszczaniem organizmu z pasożytów na tzw. sposób domowy. 

W niektórych przypadkach rozwiązanie problemu odbywa się przy zastosowaniu odpowiedniej diety i suplementacji, ponieważ przetrwanie intruzów, a zatem oczyszczanie organizmu z pasożytów jest kwestią odpowiedniego zadbania o odporność. Kiedy organizm otrzyma odpowiednią dawkę zrównoważonego i zdrowego pożywienia, jest w stanie samoistnie rozprawić się z inwazją niepożądanych gości. 

 Naturalne środki ochrony 

Poszukując właściwych, naturalnych metod na oczyszczanie organizmu z pasożytów, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym stanem zdrowia (np. odmiennie należy podejść do w pełni zdrowego, dorosłego człowieka, inaczej do dziecka, a jeszcze inaczej w przypadku kobiety w ciąży). Zdecydowana większość środków, które możemy przygotować sami, lub tych, które możemy nabyć w zielarskim sklepie ma za cel doprowadzenie do wzmożonego oczyszczenia naszych jelit. Warto zatem zwrócić uwagę na to, czy i na ile jest to dla nas odpowiednie, lub możliwe.  

Kilka patentów na oczyszczanie organizmu z pasożytów

Jednym z nich jest spożywanie tłuszczów w zwiększonej ilości, kosztem spożywania węglowodanów. Do tego przyjmowanie za posiłek kilku łyżek np. gęsiego smalcu, masła, lub oleju kokosowego (ten nierafinowany jest zdrowszy) z posiekanymi pięcioma ząbkami czosnku i pokrojoną cebulą. 

Innym skutecznym środkiem o pochodzeniu naturalnym, którego zastosowanie wspomaga naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów, są pestki dyni. Spożycie ich na czczo w  dużej ilości – oczywiście po obraniu, a w miarę możliwości również po rozdrobnieniu – wspomaga przeczyszczenie jelit. 

Często wymienianymi środkami o działaniu bakteriobójczym i wspomagającym oczyszczanie organizmu z pasożytów są ocet jabłkowy, sok z kiszonek (ogórków, lub kapusty), koper włoski, liście mięty pieprzowej, a także znane z kulinarnych właściwości oregano, czy tymianek.  

Post Author: esccopy