„Obudź się z letargu” – rekolekcje adwentowe dla starszych

Ewa Błyskal / KSM TV

Mimo towarzyszącego już wszystkim przedświątecznego biegu, obowiązków domowych i szkolnych, wśród młodzieży znalazła się liczna grupa, która z tego pięknego czasu oczekiwania chociaż chwilę poświęciła na przygotowanie do narodzin Jezusa. Chwilę – bo czym jest jeden weekend w perspektywie całego Adwentu?

Kliknij [TUTAJ] i zobacz zdjęcia z rekolekcji adwentowych dla starszych.

Rekolekcje adwentowe dla uczniów szkół średnich i studentów odbyły się 16-18 grudnia br. w ośrodku Nadzieja. Od początku atmosfera pełna była napięcia i oczekiwania; jaki będzie rekolekcjonista, jakie czekają mnie obowiązki, czy uda mi się kogoś poznać? Wszystkie odpowiedzi przychodziły stopniowo: pierwsza wraz z zagadkowym księdzem – jak się później okazało – paulinem Adamem Czuszelem. Jego słowa były proste, ale bardzo poruszające dla wielu obecnych na konferencjach. Ojciec o Bożej miłości mówił w sposób tak oddany i szczery, że nie można było odrzucić jego słów.

Ten czas obfitował nie tylko w przygotowania do Bożego Narodzenia, ale był również ważną dla KSMowiczów formacją w stowarzyszeniu. W sobotę, 17 grudnia, w ośrodkowej kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. arcybiskupa Adama Szala. Pięćdziesięcioro KSMowiczów złożyło w jej trakcie przyrzeczenie, a czternastu kandydatów przyjęło Krzyż Zastępowego. „Idźcie za wezwaniem papieża, schodząc z kanapy i ubierając wygodne buty” – zachęcał arcybiskup.

Czas oczekiwania nie może być bierny – to okres wytężonej pracy. Obyśmy nie zatracili świadomości, co i dla Kogo powinniśmy w sobie przygotować.

~ Julia Jędruchów

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBóg działa „po Swojemu”, Łk 1, 5-25
Następny artykułSłużebnica Pańska, Łk 1, 26-38
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ