Nowy, stary zarząd KSM AP!

FOTO: E.Błyskal / KSM TV

29 października Walny Zjazd Diecezjalny KSM Archidiecezji Przemyskiej, zgromadzony w ośrodku ?Nadzieja? w Wybrzeżu k. Dubiecka, wybrał nowy zarząd stowarzyszenia. Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko emocje związane z wyborem nowych członków zarządu, ale też spotkaniem się w rodzinnej atmosferze.

Zjazd rozpoczął się Mszą Św. o godz. 9, koncelebrowaną przez Asystenta Diecezjalnego – ks. Lesława Pelca. Podczas homilii podziękował on ustępującemu zarządowi za zaangażowanie w pełnione funkcje, dyspozycyjność i pracę włożoną w rozwój stowarzyszenia. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy zostali zapoznani ze sprawozdaniem z dotychczasowej działalności i jednomyślnie przyznali absolutorium dla Zarządu Diecezjalnego. Przedstawiono kandydatów do pełnienia funkcji w nowym zarządzie i każdy z nich dokonał autoprezentacji.

Czym tam się zachwycać? Tylko popatrzeć na nasze [ukraińskie] drogi, to jest żałosne – żartował ks. Siergiej z Ukrainy, który swoimi barwnymi historiami wypełniał czas pomiędzy poszczególnymi turami głosowania. Opowiadał o Kościele Katolickim i jego problemach na Ukrainie, ewangelizacji, a także obalał mity o dominacji polskiego Kościoła w ich kraju. Duszpasterz sprawnie posługiwał się językiem polskim, mówił żywo i przytaczał wiele anegdot, a jego stosunek do Ojczyzny był bardzo szczery.

Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników i wyborem komisji rewizyjnej.

Tak przedstawia się zarząd KSM AP na kolejną, dwuletnią kadencję:

  • Prezes – Mateusz Kuźniar
  • Z-ca Prezesa – Przemysław Kozak
  • Członek delegat do Krajowej Rady – Fabian Kułak
  • Skarbnik – Klaudia Psonak
  • Sekretarz – Anna Walas
  • Z-ca Sekretarza – Agnieszka Kusz
  • Członek zwyczajny – Rafał Chruścicki

Do komisji rewizyjnej wybrano: Kingę Kuligę, Piotra Skok, Michała Preisnera.

Dziękujemy wszystkim oddziałom za przybycie i ukazanie zaangażowania w życie stowarzyszenia. Pamiętajmy, że w ten sposób kształtujemy swoją odpowiedzialność, a udział w wyborach pielęgnuje w nas patriotyzm, również ten lokalny.

Galeria zdjęć dostępna na naszych mediach społecznościowych [TUTAJ]. Filmik dostępny jest [TUTAJ]

~Julia Jędruchów

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFinał akcji #RobimyRaban [MOZAIKA]
Następny artykułWirtualne (nie)bezpieczeństwo?
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ