Modne osłony okien – co mamy do wyboru?

Zamierzasz wymienić osłony swoich okien? Nie wiesz, co wybrać? Poniżej prezentujemy najlepsze propozycje.

Markizy selt

Rozważając osłony okien nie sposób pominąć markizy selt, zwłaszcza jeśli mamy dom z przydomowym tarasem, czy ogródkiem. Markizy stanowią doskonałą ochronę przeciwsłoneczną, ale nie tylko, ponieważ nawet letni deszczyk nie jest w stanie zakłócić odpoczynku na zewnątrz. Markizy prezentują się ładnie, a przy tym są bardzo funkcjonalne, więc mogą stanowić ciekawe dopełnienie naszego domu. Na pewno o ich wykorzystaniu warto pomyśleć tam, gdzie są tarasy, balkony, czy nawet ogródki. Tego typu rozwiązania dostępne są w wielu rodzajach. Poszczególne warianty różnią się wykorzystaną tkaniną, jak również wielkością, czy barwami. Jednak wybór jest tak duży, że z pewnością każdy ma szansę znaleźć markizy selt, które sprostają oczekiwaniom wszystkich domowników.

Refleksole

Alternatywą dla markizów selt są refleksole. W tym przypadku mamy do czynienia z osłoną przeciwsłoneczną, która sprawdza się jednakowo na zewnątrz, jak i w środku budynku. Refleksole można dobierać adekwatnie do swoich oczekiwań, jak i preferencji. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że refleksole dają ochronę przed nasłonecznieniem, ale nie przyciemniają wnętrza. Oznacza to, że nawet zamontowane na oknach dają bardzo dobrą widoczność. Refleksole dostępne są w szerokiej palecie barw, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Żaluzje

Tradycjonaliści nadal mogą korzystać z żaluzji. Jednak ilość dostępnych rozwiązań nie ogranicza się do tego, co było nam oferowane jeszcze kilka lat temu. Aktualne rodzaje żaluzji cechuje nietuzinkowy design oraz funkcjonalność, dzięki czemu nadal stanowią ciekawą alternatywę. Na pewno żaluzje mogą sprawdzić się tam, gdzie nie ma balkonu, czy tarasu. Mogą stanowić ciekawy dodatek do sypialni, salonu, czy nawet pokoju dziecka. Aby tak się stało, wystarczy je odpowiednio dobrać, a trzeba przyznać, że wybór jest całkiem spory. Żaluzje drewniane, żaluzje bambusowe, żaluzje dzień i noc to tylko kilka propozycji.

Rolety

Omawiając modne osłony okien, nie da się pominąć rolet. Stanowią ciekawą alternatywę dla wszystkich wyżej wymienionych propozycji, zwłaszcza że są dostępne w wielu różnego typu rodzajach. W praktyce oznacza to, że każdym może znaleźć coś odpowiedniego zarówno do domu, jak i do mieszkania. Wśród dostępnych rozwiązań spotkać możemy rolety plisowane, które można montować na kilka sposobów. Innymi, również popularnymi roletami są te, które można montować na zewnątrz. Tego typu rozwiązania dają dobre zabezpieczenie przed włamaniem, ale również zapewniają spokojny sen. Nie sposób również pominąć rolet rzymskich, które mają bardzo ciekawy wygląd. Rolety rzymskie charakteryzują się tworzeniem specyficznej fałdy podczas podnoszenia rolety. Jakby tego było mało, to wszystkie dostępne rozwiązania dostępne są w szerokiej gamie wzorów, jak i kolorów, więc bez problemów każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Post Author: esccopy