Maszyna do śrutowania bez tajemnic

Tytuł być może infantylny, ale w pełni oddający treść poniższego artykułu. Otóż pragniemy w nim skupić się przede wszystkim na dosyć dokładnej charakterystyce śrutowni. Z pewnością maszyna do śrutowaniato urządzenie bardzo zaawansowane, ale z drugiej strony dające bardzo duże możliwości konfiguracji. O tym wszystkim będziecie mogli przeczytać już za chwilę.

Budowa urządzenia do śrutowania

Biorąc na tapetę śrutownie należy w pierwszej kolejności chociaż pokrótce omówić jej budowę. Nie będziemy tu zagłębiać się w szczegóły, ale omówimy elementy kluczowe, które warunkują prawidłowe działanie maszyny do śrutowania. Najważniejszym elementem, jaki posiada śrutownia automatyczna jest oczywiście komora śrutownicza. I w tym miejscu musimy zatrzymać się na chwilę. Otóż w obrębie komory można dokonać pewnych modyfikacji, które znacząco wpłyną na tzw. długowieczność” śrutownicy. Mamy tu na myśli zastosowanie warstwy manganu na wewnętrznej powierzchni komory. Sprawia ona, że element jak i całe urządzenie wydatnie podnosi swoją trwałość.

Kolejnym elementem składowym, jaki posiada urządzenie do śrutowania, są koła rzutowe. Co ciekawe ich ilość oraz wielkość jest dopasowana do rozmiarów maszyny oraz potrzeb Klienta. Musimy wszakże wiedzieć, że rozpiętość zakładów przemysłowych stosujących w procesie produkcyjnym maszyny do śrutowaniajest naprawdę spory. Każdy Klient ma nieco inne, specyficzne dla jego branży wymagania. W związku z powyższym śrutownia wirnikowa przelotowa również musi charakteryzować się często indywidualną specyfikacją. Wracając do kół rzutowych ich liczba może wahać się w granicach 4-8. Standardowa szybkość obrotu koła rzutowego wynosi 2900 obr/min.

Kolejnym elementem maszyny do śrutowania, który podlega konfiguracji jest turbina. Jej moc oraz przede wszystkim ilość turbin może znacznie różnicować wydajność samego urządzenia. Konfiguracji podlega także rozmiar okna roboczego, wyłożenie wewnętrzne kabiny oraz szczotki omiatające i odmuchy. Maszyna do śrutowania może także posiadać indywidualna długość i rodzaj podajnika.

Szereg tych elementów, które podlegają konfiguracji, sprawia że urządzenia do śrutowania występują w niemalże niezliczonej ilości wariantów.

Wytrzymałość do podstawa

Jednym z kluczowych elementów jeśli chodzi o śrutownie automatyczne jest z pewnością maksymalne obciążenie rolotoku. Jak łatwo się domyślić wartość tego parametru jest determinowana przez zapotrzebowanie konkretnego zakładu. Dlatego też producent również w tym obszarze daje możliwość dopasowania konkretnego modelu do specyficznych potrzeb Klienta. Rozpiętość w tym przypadku jest olbrzymia. Maksymalne obciążenie rolotoku może bowiem wahać się w przedziale 450-3000 kg. Oczywiście wybierając śrutownię należy mieć doskonałe rozeznanie w specyfice procesów produkcyjnych w swoim zakładzie. Nie ma sensu wybierać przecież urządzenia o zbyt wysokich parametrach. Wszakże to nie samochód. Jego olbrzymią mocą nie będziemy mogli pochwalić się przed znajomymi. A zakup urządzenia niezgodnego z potrzebami jedynie może narazić Kupującego na koszty. Zresztą analogicznie wygląda sytuacja jeśli chodzi o typ śrutowni. Może potrzebna Wam jest śrutownia wirnikowa stołowa. A kupując bębnową nie wpłyniecie pozytywnie na proces produkcyjny a jedynie narazicie zakład na koszty.

Powyższe informacje powinny jedynie posłużyć jako drogowskaz, który poprowadzi Was do jeszcze pełniejszego zgłębienia tematu maszyn do śrutowania. Tylko pełna wiedza odnośnie Waszych potrzeb oraz możliwości, jakie dają poszczególne śrutownice pozwoli Wam wybrać urządzenie optymalne pod kątem ceny oraz wydajności.

Post Author: autor