Magnificat – Łk 1, 46-56

W dzisiejszej Ewangelii Maryja daje nam lekcję wiary. W pięknym hymnie „Magnificat” wielbi Boga za wszystkie dobra, jakie od Niego otrzymała.

Maryja cieszy się, że Pan Bóg przychodzi, że wybrał Ją na Matkę Syna Bożego. Cieszy się, że wypełniają się proroctwa mesjańskie. Wielka radość gości w sercu Maryi z powodu wcielenia Jezusa.

Czy i ja raduję się ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia? Czy jestem szczęśliwy, że oczyściłem swoje serce w spowiedzi przedświątecznej i jestem w stanie łaski uświęcającej? Czy z utęsknieniem czekam na przyjęcie Jezusa i zjednoczenie się z Nim w Komunii Świętej? Maryja uczy nas radości z obecności Jezusa. Pomódl się dzisiaj spontanicznie, własnymi słowami. Wyśpiewaj Bogu swoje Magnificat! Uwielbiaj Go!

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŚwiąteczne pozdrowienia, Łk, 39-45
Następny artykułPrzyrzeczenie KSM AP 2016 [WIDEO]
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ