fot.: Małgorzata Kaczkowska

15 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, w parku Sybiraków w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Jak podają organizatorzy, uczestniczyło w nim ponad 40 tysięcy osób – zebranych, aby wspólnie uwielbiać imię Pana Boga!

Na rzeszowskiej scenie zagrali m.in. Jan Budziaszek (prowadzący oraz pomysłodawca koncertu), Marcin i Lidia Pospieszalscy, Agnieszka Musiał, Tamara Przybysz, Joachim Mencel czy Stan Fortuna – franciszkanin polskiego pochodzenia, znany ewangelizator z nowojorskiego Bronxu. Gośćmi specjalnymi koncertu byli rodzice prezydenta RP – Jan Duda oraz Janina Milczewska-Duda.

fot.: Małgorzata Kaczkowska

Dla mnie była to druga okazja do uczestnictwa. I po raz kolejny pozwoliła mi spotkać żywego Boga w stojących obok ludziach. Tłum nieznajomych łączyła niesamowita jedność, radość, która niejednokrotnie przeplatała się ze łzami wzruszenia.

Najbardziej czekałam na moment rozdania świec. Gdy w dłoni każdy trzymał już małe źródło światła, a ze sceny słychać było słowa wysławiające Pana, który obdarował nas Swoją nieustającą miłością, wszystko na moment zwolniło. Ciepłe światło stworzyło subtelny klimat, który pozostaje w sercu na bardzo długo. Można odzyskać wiarę w drugiego człowieka, a przez muzykę jeszcze bardziej zakochać się w naszym najlepszym Ojcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ