Katolicka Telewizja Internetowa – nowy kierunek studiów na UKSW

?Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste? ? te słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego stały się inspiracją do stworzenia propozycji nowych studiów teologicznych pod nazwą: Katolicka Telewizja Internetowa. Celem studiów będzie wykształcenie specjalistów w obszarze telewizji internetowej.

Są to pierwsze w Polsce, elitarne studia dla młodych ludzi, którzy interesują się dziennikarstwem, środkami komunikacji społecznej, a przede wszystkim są zafascynowani nowoczesnym przekazem telewizyjnym. To studia dla tych, którzy chcą łączyć chrześcijańskie wartości z tworzeniem wysokich jakościowo propozycji komunikatów internetowych w formie programów, webinariów, reklam i innowacyjnych produktów.

Rynek pracy przyszłych dziennikarzy ulega nieustannym zmianom. Tradycyjna telewizja ustępuje miejsca internetowej. Naszą unikalną ofertę kierujemy zatem do pasjonatów zainteresowanych pracą w nowoczesnych mediach i wszędzie tam, gdzie nowoczesne media znajdują zastosowanie: marketing, reklama, projektowanie życia społecznego, innowacje, doradztwo, coaching i wiele innych. Nasi absolwenci należeć będą do wąskiej grupy specjalistów, dla których telewizja internetowa nie będzie mieć żadnych tajemnic.

5 x W o Katolickiej Telewizji Internetowej

WHO Kto? ? UKSW i Wydział Teologiczny, Katedra Teologii Praktycznej i Nauk Pomocniczych

WHEN Kiedy? ? Październik 2017

WHAT Co? ? zaprasza maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych poznawaniem tajników tworzenia i funkcjonowania TV Internetowej

WHY Dlaczego? ? pierwsze studia teologiczne dla specjalistów w obszarze katolickiej telewizji internetowej

WHERE Gdzie? ? Dewajtis 5, Warszawa

+ W jaki sposób? ? Studenci nauczą się łączyć wartości chrześcijańskie z praktyką medialną. Pod kierunkiem wybitnych specjalistów, z profesjonalnym sprzętem telewizyjnym będą zdobywać doświadczenie medialne w studio telewizyjnym i w terenie.

Ta pionierska specjalność służy przede wszystkim poznaniu tajników dziennikarstwa telewizyjnego w Internecie. Została stworzona z myślą o praktycznym przygotowaniu studentów do tworzenia i realizowania telewizji internetowej. Studenci zdobędą zatem praktyczne umiejętności operatora, montażysty, scenografa, scenarzysty, specjalisty od dźwięku i światła. Ponadto nauczą się pracy dziennikarskiej w mediach społecznościowych, marketingu, reklamie i projektowaniu życia społecznego.

Katolicka Telewizja Internetowa pomoże studentom rozwinąć ich zainteresowanie dziennikarstwem i nowymi mediami; umożliwi im poznanie nowoczesnych technologii montażu, przesyłania i emisji programu TV; nauczy ich prowadzenia transmisji przy pomocy mobilnego studia telewizyjnego z wydarzeń społecznych, kulturalnych, religijnych, patriotycznych z każdego miejsca objętego zasięgiem sieci LTE w parafii, czy lokalnej społeczności. Student pozna również tajniki posługiwania się kamerą, nagrywania dźwięku, wykorzystania światła w studiu, a także montowania obrazu i dźwięku. Równolegle nasi studenci popracują nad kreatywnością, tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla marketingu internetowego, możliwych dróg zastosowań i komercjalizacji pomysłów zrealizowanych za pomocą i w obszarze telewizji internetowej. Tworzenie skutecznych reklam internetowych, budowa nowoczesnych strategii komunikacji z zastosowaniem telewizji internetowej, czy wreszcie self-branding i własny blog, kanał w mediach w społecznościowych, bądź wiele innych dróg samorealizacji dla naszych studentów nie będzie miało tajemnic.

Nasi absolwenci będą przygotowani do pracy reportera, prezentera, scenarzysty, scenografa, kierownika produkcji, menadżera telewizji internetowej. Z łatwością odnajdą się w nowoczesnych działach marketingu, agencjach reklamowych, i wszędzie tam, gdzie telewizja internetowa znajduje zastosowanie: biznes, doradztwo, coaching, sektor społeczny, polityka i wiele innych.

Nasi absolwenci nauczą się posługiwać różnymi gatunkami dziennikarskimi. Atutem oferowanej specjalności będzie praktyczne przygotowanie studentów do zastosowania zdobytej wiedzy dziennikarskiej i teologicznej w środowiskach lokalnych, wspólnotach parafialnych, do aktywizacji środowisk katolickich i kreowania nowych niebanalnych propozycji wartości dla wymagających odbiorców.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.ktvi.edu.pl.

~Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKoncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie
Następny artykułRekolekcje Ludzi Nowej Kultury 2017
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ