Jasełka w Hyżnem 2017

„Nadziei blask aż po nieba kres. Wigilii czas płonie światłem świec. Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew. Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się…”

To właśnie tymi słowami młodzież z oddziału Hyżne powitała widzów, przybyłych licznie – jak co roku – na jasełkowe przedstawienie przygotowane przez KSMowiczów.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne [TUTAJ].

Film z wydarzenia dostępny [TUTAJ].

 

Jasełka nieodzownie wpisują się w tradycję hyżneńskiego oddziału. Młodzi w swej sztuce pragną skłonić zebranych do refleksji nad wpływem przenikającego ówczesny świat komercjalizmu, tak często zagłuszającego prawdziwe przesłanie tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.

Aktorzy uosabiający biblijnych świadków narodzin Zbawiciela i tym razem przenieśli nas do wydarzeń niezwykłej betlejemskiej nocy, by w ten sposób przekazać wszystkim Dobrą Nowinę. Nowinę na nowo budzącą nadzieję, radość i wnoszącą w serca pokój. W kojący nastrój wprowadzał wszystkich chór aranżujący kolędy i pastorałki. Piękną całość zwieńczyły wzajemnie składane sobie życzenia świąteczne, a także wspólne kolędowanie.

 

~Anna Walas

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRekolekcje adwentowe KSM AP 2016 [WIDEO]
Następny artykuł#MichałowaDycha – niewiarygodne historie świętych
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ