Jakim jestem znakiem? Mt 3,1?12

II Niedziela Adwentu to postać świętego Jana Chrzciciela. Człowieka wielkiego formatu, niesamowicie ważnego w historii Zbawienia – tego, który wskazał Mesjasza. W Ewangelii czytamy o Nim, że ubierał się w sierść wielbłądzią, żył bardzo skromnie i prosto. Był prorokiem i żył na pustyni. Całe swoje życie podporządkował jednej rzeczy, a właściwie jednemu zadaniu: wskazać ludzkości Tego, który przychodzi, aby uratować nas wszystkich od naszych grzechów i słabości.

Jan stał się znakiem wskazującym Bożego Baranka, który gładzi grzechy świata. Możemy zadać sobie pytanie: jakim znakiem jest moje życie? Jak moje decyzje, moje wybory mówią o moich wartościach – czym żyję i dlaczego żyję? Co uczyniłem centrum mojego życia i swoich wyborów?

Patrząc z zewnątrz ktoś mógłby powiedzieć, że ten człowiek żyje dla: pieniędzy, dla sławy, dla kariery, dla ludzi, dla miłosierdzia. Dlaczego żyję? Czemu oddaję swoje serce i swoje życie? I jakim znakiem czynię swoje życie? Święty Jan Chrzciciel tym znakiem uczynił Jezusa. Wskazał nam Zbawiciela. I całe jego życie, do samego końca, było tego świadectwem. Spróbujmy zastanowić się nad tym w tę Niedzielę. Jakim znakiem jest moje życie?

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIdź i głoś! Mt 9, 35-10,1. 5. 6-8
Następny artykułAdwentowe nadzieje ? te małe i WIELKIE?
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ