Jak wybrać wysokiej jakość ręcznik do hotelu?

Komfort gości hotelowych jest kluczowy z punktu widzenia budowania pozytywnego wizerunku hotelu. Na komfortowy pobyt gości wpływają nawet detale. Bardzo ważne jest zdecydowanie się na odpowiednie wyposażenie, gdzie nawet ręczniki hotelowe wpływają na sposób postrzegania hotelu przez klientów.

Prowadząc hotel trzeba brać pod uwagę, że goście hotelowi mają bardzo różne wymagania. Wielu klientów zwraca uwagę nawet na najdrobniejszy szczegół. Bardzo ważne jest z tego powodu zadbanie o czystość, ale również wysokiej jakości wyposażenie pokojów hotelowych. Gdy chce się zapewnić gościom ręczniki hotelowe niezbędne jest decydowanie się na takie, które odpowiednio się prezentują, jak też zapewniają komfort użytkowania. Kluczowe jest branie pod uwagę materiałów, z których wykonywane są ręczniki hotelowe. Materiał do podstawa każdego, nawet klasycznego ręcznika. Jednak w ręcznikach hotelowych skład materiałowy jest szczególnie ważny. Odpowiednia chłonność, grubość czy rodzaje obszycia wpływają na jakość wykonania, komfort użytkowania oraz sposób prezentowania się ręczników hotelowych.

Jakie materiały wybierać?

W hotelu można zdecydować się na bardzo luksusowe ręczniki. Do takich niewątpliwe zaliczają się te wykonane z egipskiej bawełny, która podczas prania staje się bardziej miękka. Jest to materiał do dłuższych włóknach w stosunku do zwykłej bawełny. Jednak ze względu na występowania tego rodzaj bawełny jedynie w Egipcie produkty z niej wykonane są kosztowne. Natomiast w luksusowym hotelu można pozyskując ręczniki hotelowe z egipskiej bawełny zwiększyć jakość wyposażenia.

Do hotelu raczej nie warto decydować się na ręczniki z domieszkami tkani syntetycznych. Szczególnie połączenie syntetycznych tekstyliów oraz bawełny może utrudniać bezpieczne pranie ręczników. Jednocześnie syntetyczne materiały najczęściej znacznie słabiej chłoną wodę. Użytkownik takiego ręcznika może mieć wrażenie, że woda nie jest wchłaniana przez ręcznik, ale jest rozsmarowywana po ciele. Nie jest to miłe uczucie. Jednocześnie nawet grube ręczniki wykorzystujące syntetyczne materiały mogą nie zapewniać odpowiedniej chłonności.

Do popularnych materiałów stosowanych w produkcji ręczników hotelowych zalicza się bawełna. Oferuje ona wysoką odporność na pranie, dużą chłonność oraz wysoką gramaturę. W ten sposób ręczniki ze stu procent bawełny są w stanie doskonale sprawdzić się w hotelach. Innym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na ręczniki z domieszką włókna bambusowego. Są one zarówno przyjemne w dotyku, miękkie, a dodatkowo posiadają właściwości bakteriobójcze. Ręczniki z taką domieszką zapewniają również szybkie wysychanie, co przydaje się przy częstszym użytkowaniu ręczników. W hotelach wyższej klasy zdecydowanie nie warto decydować się na ręczniki z mikrofibry. Wprawdzie to materiał odporny i posiadają zwartą strukturę, ale nie zapewnia wysokiej chłonności.

Jak regularnie dbać o ręczniki hotelowe?

Im dłużej chce się użytkować ręcznik hotelowy, tym znacznie ważniejsze jest właściwe pranie ręczników. Niezbędne jest stosowanie odpowiednich temperatury prania, która jest dopasowana do potrzeb materiałów, z których wykonane są ręczniki hotelowe. Ważne jest również korzystanie z najwyższej jakości detergentów, które gwarantują zarówno możliwość uzyskania idealnej czystości ręczników, ale zapewniają także bezpieczeństwo materiałom, z których wykonane są ręczniki. Pozwala to nawet przy częstym praniu ręczników ograniczyć zużywanie się materiałów, które przekłada się na estetyczną stronę ręczników, a także występowanie uszkodzeń ręczników.

Post Author: esccopy