Jak powinniśmy podejść do wyboru busa na 20 osób? Dowiedz się, jakie elementy musimy sprawdzić!

Organizacja transportu autokarowego na sporą ilość pasażerów to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga od nas sporego zaangażowania, a także pewnej wiedzy, która pozwoli wyłonić najlepsze z możliwych rozwiązań. Jest to z pewnością wyjście, które oferuje klientom masę możliwości i różnych konfiguracji, jednak na wynajmującego czeka również sporo pułapek, w które niestety dość łatwo się złapać przez nieuwagę. Co powinniśmy zatem zweryfikować, zanim postawimy na konkretną firmę przewozową?

Kiedy organizujemy skromny, spontaniczny wyjazd ze znajomymi, zwykle wystarczy nam wynajem busa na 9 osób, natomiast jeżeli pasażerów będzie nieco więcej, czasami konieczny będzie już bus na 20 osób. Chociaż to już wydaje się sporo, klienci stawiają niekiedy na autokary na 30 osób, bądź też wynajmują ich kilka na raz! Pokazuje to tylko, jak bardzo ważna jest liczba uczestników wyjazdu oraz to, jak dużo możliwości mamy podczas korzystania z takich usług. Na organizatorach ciąży spora odpowiedzialność, dlatego konieczna jest duża dokładność w sprawdzeniu najważniejszych aspektów.

Czy potrzebny jest nam kierowca?

Jest jeszcze zbyt wcześnie aby móc mówić o doskonałości technologii samochodów w pełni autonomicznych, stąd oprócz pojazdu, potrzebny będzie nam jeszcze doświadczony oraz wykwalifikowany kierowca. W jaki sposób go odnajdziemy, zależy tylko i wyłącznie od nas, gdyż możemy poszukać go na własną rękę, bądź też zdecydować się na wynajem busa z kierowcą, korzystając z oferty danego przewoźnika. Chociaż w wypadku pierwszej opcji, być może faktycznie uda się nam poczynić pewną oszczędność, o tyle możemy mieć problem z weryfikacją kompetencji danego kierowcy. Jeśli stawiamy jednak na drugie rozwiązanie, mamy pewność co do tego, że przewoźnicy zatrudniają jedynie doświadczonych kierowców, którzy mogą pochwalić się posiadaniem wymaganych licencji i uprawnień. Mamy wówczas pełne przekonanie co do tego, że w wyniku niekompetencji kierowy niedojdzie do żadnego wypadku lub innych problemów.

Dobry kierowca z pewnością będzie doskonale znał całą trasę. Przewóz osób to wyjątkowo odpowiedzialne zadanie, dlatego zatrudniony na tym stanowisku powinien świetnie radzić sobie z sytuacjami stresowymi, a także dobrze znosić trudy wyczerpującej podróży. Dla komfortu psychicznego podróżnych, warto aby ten był względem ich miły oraz życzliwy. Powinna być to przede wszystkim osoba, która jest dla nas gwarantem bezpieczeństwa oraz szybkiego i bezproblemowego dotarcia do wyznaczonego miejsca.

Pojazd dobrany do charakterystyki wyjazdu

Istnieje sporo aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy odpowiedni pojazd do organizowanego przez nas wyjazdu. Jednym z kluczowych elementów będzie liczba pasażerów, gdyż możliwością jest chociażby autokar na 30 osób, ale i wynajem busa 9 osobowego, który sprawdzi się raczej podczas wyjazdów w węższym gronie. Jest to o tyle istotne, gdyż spora liczba pustych miejsc może generować spore koszty dla pozostałych uczestników podróży. Najlepiej, jeśli uda się dobrać taki pojazd, który liczbą miejsc siedzących, idealnie odpowiada ilości uczestników.

Chociaż nie jest to aż tak oczywiste i często o tym zapominamy, wypada również zweryfikować ładowność danego pojazdu. Musimy zorientować się, jak bardzo ładowny posiada bagażnik, ponieważ w zależności od charakteru wyjazdu, pasażerowie będą musieli zabrać ze sobą bagaże, w których znajdą się wszystkie potrzebne rzeczy, a czasami będzie to nawet sprzęt o dość sporych gabarytach.

Komfortowe warunki jazdy

Jeśli zależy nam na najwyższym standardzie i wyjątkowej wygodzie, powinniśmy zainteresować się wynajmem busów luksusowych, natomiast jeśli nie mamy specjalnych wymagań, wcale nie będzie to konieczne. Klasyczne wyposażenie busów osobowych to szczególnie wygodne, rozkładane ergonomiczne fotele, a także dobrze działająca klimatyzacja oraz przyciemniane szyby, które sprawdzą się podczas wyjątkowo słonecznych dni.

Post Author: bartoszbasz