http://robimyraban.ksmtv.pl/mozaika

Akcja opatrzona hashtagiem #RobimyRaban powstała w lipcu (tuż przed) ŚDM w Krakowie, a dziś możemy uznać ją za zakończoną sukcesem – hashtag dla Papieża Franciszka zrobił furorę na Facebooku! Na czym polegała cała inicjatywa?

Kliknij [TUTAJ] i zobacz mozaikę.

Kliknij [TUTAJ] i zobacz całą stronę akcji.

Hashtag #RobimyRaban, który jako opis swojego zdjęcia wykorzystywali młodzi na Facebooku, Twitterze i Instagramie, miał za zadanie zebrać zdjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży. Oznaczone zdjęcia i filmy były na bieżąco publikowane na ŚDMowej stronie internetowej telewizji Tilma oraz KSM TV. Po zakończeniu wydarzeń w Krakowie, ze wszystkich zdjęć przygotowana została mozaika przedstawiająca Papieża Franciszka! W ten sposób chcemy podziękować Papieżowi za spotkanie z młodzieżą z całego świata w Polsce. Inicjatywa jest odpowiedzą na słowa Ojca Świętego, które wypowiedział podczas poprzednich Światowych Dni Młodzieżyw Rio de Janeiro:

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się wychodziło na zewnątrz, żeby Kościół wychodził na ulice, chcę byśmy się bronili przed tym wszystkim, co jest światowością, bezruchem, przed tym, co jest wygodą, klerykalizmem, od tego wszystkiego, co jest zamknięciem w sobie. Parafie, szkoły, instytucje stworzone są po to, aby wychodzić na zewnątrz… jeśli tego nie czynią, stają się czymś w rodzaju organizacji pozarządowej, a Kościół nie może być organizacją pozarządową. Niech mi wybaczą biskupi i kapłani, jeśli ktoś będzie z tego powodu później robił zamęt. Jest to rada. Dziękuję za to, co będziecie mogli zrobić ? mówił trzy lata temu Papież Franciszek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i zapraszamy do odnalezienia swojego zdjęcia na mozaice.

~Redakcja KSM TV oraz Tilma TV

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiknik parafialny w Humniskach 2016 [WIDEO]
Następny artykułNowy, stary zarząd KSM AP!
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ