Film o patronce KSM w kinach od 17 lutego

www.zerwanyklos.pl

Dramat historyczny „Zerwany Kłos” wchodzi na ekrany polskich kin. Film opowiada o życiu i śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

[POLECAMY] ?Pięknie umiera, kto pięknie żyje?- refleksja po filmie „Zerwany Kłos”

Akcja filmu rozgrywa się podczas I Wojny Światowej. Carskie oddziały rozbijają się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dziejów bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

„Zerwany Kłos” to pełnometrażowy film fabularny, którego reżyserem i scenarzystą jest Witold Ludwig. W rolę bł. Karoliny wcieliła się debiutująca na wielkim ekranie Aleksandra Hejda. Oprócz niej zobaczymy także m. in.: Dariusza Kowalskiego, Zuzannę Lipiec, Pawła Tchórzelskiego czy Witolda Bielińskiego. Usłyszymy muzykę Krzysztofa A. Janczaka w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej, pod dyrekcją Radosława Labahua. 

Wchodzącą do kin produkcję promuje utwór „Warto jest wierzyć”.

Bł. Karolina Kózkówna została wyniesiona na ołtarze podczas uroczystej Mszy Świętej, którą 10 czerwca 1987 r. sprawował w Tarnowie papież Jan Paweł II. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc. Być może niebawem zostanie także ogłoszona patronką polskiej młodzieży, obok św. Stanisława Kostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ