Dumni z symboli narodowych

Foto: KSM AP Łańcut

„[…] Największą radość miały dzieci, dla których przypięte kotyliony wyglądały jak medale!”

Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku akcję robienia kotylionów, postanowiliśmy uczynić ją tradycją i ponownie zaangażować się w ten sposób w obchody święta narodowego. Dlaczego? Bo duch patriotyzmu nieustannie drzemie w oddziale Łańcut.

Podjęliśmy tę inicjatywę, ponieważ wiemy, że ludziom trzeba przypominać o ich polskości. Na co dzień nie uważają tego za nadrzędną wartość. A my jesteśmy zobowiązani, aby ten patriotyzm szerzyć i dzielić się nim ze wszystkimi. Dlatego już drugi rok z rzędu przed rozpoczęciem miejskich obchodów Dnia Niepodległości rozdawaliśmy własnoręcznie robione kotyliony. Chcieliśmy pokazać, że nasza Ojczyzna jest dla nas ogromną wartością, dlatego przez swoje czyny staramy się pielęgnować pamięć o narodowych bohaterach i przełomowych wydarzeniach dla naszego narodu.

Początkowo ludzie byli bardzo zdziwieni, gdy ktoś z nas proponował im przypięcie kotylionu do płaszcza. Nie byli pewni, jaki jest tego cel. Niektórzy nawet nam odmawiali sugerując promocję pewnej opcji politycznej, co oczywiście było absurdalne. Kiedy wytłumaczyliśmy, że jesteśmy KSMowiczami i chcemy zachęcić ludzi do dumnego noszenia symboli narodowych, aprobata wzrosła. Największą radość miały dzieci, dla których przypięte kotyliony wyglądały jak medale!
W ciągu 20 minut rozdaliśmy ponad 200 kotylionów, a i tak dało się słyszeć głosy zawodu, że nie wystarczyło ich dla wszystkich?

Mimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w przygotowanie całego przedsięwzięcia, już teraz zapewniamy, że 3-go maja również będzie można nas spotkać pod łańcucką Farą z kotylionami w ręku. Nasza Ojczyzna potrzebuje promotorów swojej historii ? ludzi, którzy będą potrafili uzewnętrznić swój patriotyzm. My już teraz odpowiadamy Jej ?GOTÓW?!

~Julka Jędruchów

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKartka z Historii – 11 Listopada, Narodowe Święto Niepodległości
Następny artykułListopadowe rekolekcje KSM w ośrodku Nadzieja
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ