Droga Krzyżowa z udziałem Ojca Świętego

FOTO: M.Wilkosz/ KSM TV

Młodzi ludzie w ramach Światowych Dni Młodzieży zgromadzili się na krakowskich Błoniach, by wraz z papieżem uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Dzisiejsze nabożeństwo, inspirowane 14 uczynkami miłosierdzia co do ciała i duszy i napisane przez bp Grzegorza Rysia, było nie tylko ukazaniem męczeńskiej drogi Jezusa, ale także drogą miłosierdzia.

Każda stacja dotyczyła jednego z problemów współczesnego świata, m.in. głodu, cierpienia i biedy. Przy każdej z nich odegrane zostały etiudy artystyczne. Wykorzystano rozmaite formy, tj. taniec, akrobacje powietrzne i animacje komputerowe. Dzięki temu przekaz był bardziej czytelny dla młodych. Całości towarzyszyła również orkiestra smyczkowa, chór i soliści. Autorem i reżyserem części artystycznej wydarzenia był reżyser i choreograf Mateusz Polit.

Kilkumetrowe dęby, stojące w donicach przy każdym podium, stały się wyróżnikiem stacji Drogi Krzyżowej. Zostaną one wraz z tablicami z nazwami stacji przewiezione do Łagiewnik. Mają stać się żywą pamiątką Światowych Dni Młodzieży.

Papież Franciszek na zakończenie nabożeństwa powiedział młodym, że Bóg pragnie ich uczynić konkretną odpowiedzią na potrzeby i cierpienia ludzkości.

– Chce, abyście byli znakiem Jego miłosiernej miłości dla naszych czasów! Aby wypełnić tę misję, wskazuje On wam drogę osobistego zaangażowania i poświęcenia samych siebie: jest to Droga Krzyżowa ? mówił.

W nabożeństwie Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach uczestniczyło 800 tysięcy młodych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ