Czym dokładnie jest autoprezentacja szkolenie i jakie korzyści może nam zaoferować?

Autoprezentacja to sposób, w jaki przedstawiamy swoją osobę innym ludziom. Najczęściej robimy to świadomie, choć często nie zdajemy sobie sprawy, że uzyskany efekt może być inny od założonego. Decydując się na profesjonalne autoprezentacja szkolenie dowiesz się, w jaki sposób świadomie budować swój wizerunek oraz przedstawić się innym ludziom jako człowiek godny zaufania oraz sympatii. Jakie zagadnienia są poruszane na tego typu szkoleniach?

Potęga zamknięta w mowie ciała

Nasze ciało w każdej sytuacji wysyła mnóstwo sygnałów niewerbalnych. Jeśli nigdy wcześniej nie kształtowaliśmy kontroli nad mową ciała, nie mamy wpływu na to, jaką wizytówkę wystawi własne ciało. Zdradzają nas oczy, dłonie, ogólne ułożenie sylwetki, mimika twarzy. Jeśli nie czujemy się pewnie lub nie darzymy naszego rozmówcy sympatią, nasza mowa ciała będzie to zdradzać. Nawet jeśli ta osoba nie zna się na odczytywaniu komunikatów niewerbalnych, podświadomie odczyta przekaz.

Właśnie dlatego tak istotnym czynnikiem jest przejęcie kontroli nad mową ciała. Szkolenia z autoprezentacji kładą duży nacisk na ten element. W trakcie szkolenia nie tylko opanujesz świadome wykorzystanie komunikacji niewerbalnej, ale również zyskasz umiejętność odczytywania sygnałów wysyłanych przez innych ludzi. Dzięki temu, będziesz bezwiednie rozczytywał stany emocjonalne innych ludzi, ich nastawienie względem nas oraz szczerość wypowiedzi.

Wygląd zewnętrzny równie ważny

Stare powiedzenie głosi: „jak cię widzą, tak cię piszą”. W świecie biznesu jest to szczególnie prawdziwe. Wpadka z ubiorem może być bardzo dużą plamą na naszym wizerunku. Profesjonalne szkolenie z autoprezentacji zajmuje się zatem dress codem, czyli zasadami właściwego ubioru w danej sytuacji. Ma to ogromny wpływ na naszą ogólną prezencję. Wybieramy bowiem najlepiej pasujące do nas stroje, a także kolorystykę, która niesie ze sobą określone przesłania.

Przekazywanie określonych treści innym ludziom

W jakim celu najczęściej wykorzystujemy autoprezentację w świecie biznesu? Najczęściej chcemy zrobić dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Cennym darem jest umiejętność przemawiania publicznie. Tutaj również należy uwzględnić najmniejsze detale: ubiór, sposób przekazywania treści, aż po prezentację power point, która będzie naszym konspektem oraz zajawką dla słuchaczy. Podczas szkoleń z autoprezentacji dowiesz się również, jak pokonać lęk przed takimi wystąpieniami.

Szkolenia ukierunkowane na potrzeby uczestników

Doświadczony trener poświęca uczestnikom dużo czasu i udziela cennych wskazówek w aspekcie elementów, które wymagają poprawy. Dzięki temu, profesjonalne autoprezentacja szkolenie będzie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że spotkania z doświadczonym specjalistą przekazują nam motywacyjne walory. Po zakończonym kursie zauważymy poprawę w wielu aspektach codziennego życia, nie tylko w obszarze biznesu.

Post Author: esccopy