Czuwanie modlitewne na Polu Miłosierdzia

FOTO: M.Wilkosz/ KSM TV

Na Polu Miłosierdzia trwa wieczorne czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem. Jego treść została zaczerpnięta z modlitwy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Szczególnie zostały uwzględnione słowa: „Naucz nieść wiarę wątpiącym, nadzieję zrezygnowanym, miłość oziębłym, przebaczenie winnym i radość smutnym. Niech iskra miłosiernej miłości, którą w nas zapaliłeś, stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca i odnawiającym oblicze ziemi”.

Podczas spotkania w Brzegach swoimi świadectwami podzieliły się 3 osoby: Natalia Wrzesień z Łodzi, Miguel z Paragwaju oraz Rand Mittri z ogarniętego wojną Aleppo w Syrii. Tego wieczoru nie zabrakło również słów papieża Franciszka skierowanych do zgromadzonej młodzieży. W swoim przemówieniu odniósł się do wygłoszonych wcześniej świadectw młodych ludzi.

– Usłyszeliśmy trzy świadectwa; naszymi sercami dotknęliśmy ich historii, ich życia. Widzieliśmy, jak oni, na równi z uczniami, przeżywali podobne chwile, przeszli momenty, w których byli pełni strachu, kiedy wydawało się, że wszystko się zawali. Strach i niepokój, które rodzą się ze świadomości, że wychodząc z domu, człowiek może już nigdy więcej nie zobaczyć swoich bliskich, obawa, że nie będzie się czuł doceniony i kochany, strach, że nie będzie innych szans ? mówił papież.

Ojciec Święty podkreślał, że w dzisiejszym świecie nie można być biernym.

Czasy w których żyjemy nie potrzebują młodych kanapowych, ale młodych ludzi w butach, najlepiej w butach wyczynowych. Akceptują na boisku jedynie czołowych graczy, nie ma na nim miejsca dla rezerwowych. Dzisiejszy świat chce od was, byście byli aktywnymi bohaterami historii, bo życie jest piękne zawsze wtedy, kiedy chcemy je przeżywać, zawsze wtedy, gdy chcemy pozostawić ślad. Historia wymaga dziś od nas, byśmy bronili naszej godności i nie pozwalali, aby inni decydowali o naszej przyszłości ? zaznaczył.

Po zakończeniu czuwania na Polu Miłosierdzia rozpocznie się koncert ?CREDO in Misericordiam Dei?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ