Bp Ryś: Wszystko inne możesz kupić i zrobić, ale miłość musisz dostać

fot. Samuel Kukuczka

– Miłości się nie kupuje, na miłość się nie zapracowuje. Miłość się otrzymuje jako dar – mówił bp Grzegorz Ryś do młodzieży zgromadzonej na Polach Lednickich. W XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 wzięło udział 80 tys. osób.

Centralnym punktem Spotkania była Msza Święta, której przewodniczył metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. W homilii bp Grzegorz Ryś zwrócił uwagę na istotę miłości jako daru.

Miłości się nie kupuje, na miłość się nie zapracowuje. Miłość się otrzymuje jako dar. Wszystko inne możesz kupić i zrobić, ale miłość musisz dostać. To jest noc, która nam mówi: ?Jesteśmy obdarowani miłością, bo Duch Święty jest miłością w tajemnicy Trójcy”

Jak wskazywał bp Ryś – do kochania innych konieczne jest doświadczenie miłości Boga.

Cały świat może wam powiedzieć, że jesteście bez sensu, że jesteście niepotrzebni, żeście się znaleźli na tym świecie przypadkowo. Cały świat wam może to powiedzieć, tylko nie Bóg. Bóg za każdym razem mówi: chcę cię, kocham cię, potrzebuję cię. Każde uderzenie tętna w żyłach mówi mi o tym, że Bóg mnie chce. Mówi mi o tym, że mnie kocha. Ta noc jest na to, żeby się otworzyć na to doświadczenie miłości Boga. Kto tego nie zrobi, to będzie się powtarzać jak mantrę: Idź i kochaj, mnie kochaj, mnie kochaj… Nic z tego nie będzie. Dajcie się pokochać Bogu, przyjmijcie Go w całości. Kiedy chce was wypełnić, wtedy pójdziecie  – idź  i kochaJ.  Bez tego to jest moralizowanie,  bez tego to jest wysyłanie ludzi do czegoś, czego nie potrafią zrobić

Mszę Świętą na Polach Lednickich koncelebrował także prymas Polski, abp Wojciech Polak oraz ponad 600 kapłanów.

Jak co roku, swoje słowo do zgromadzonych na Lednicy skierował Ojciec Święty.

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 to największe chrześcijańskie spotkanie młodzieży w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1997 r. Twórcą spotkań lednickich był śp. o. Jan Góra, a po jego śmierci duszpasterzem Wspólnoty został o. Wojciech Prus. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Idź i kochaj”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ