„Bóg walczy o duszę każdego z nas”

Fabian Kułak / KSM TV

Każdego roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej organizuje Rekolekcje Adwentowe prowadzone w dwóch turach. Pierwsza skierowana jest do młodzieży z gimnazjum, druga do licealistów, studentów i osób pracujących. W ostatni weekend (2-4 grudnia br.) odbyły się rekolekcje adwentowe dla gimnazjalistów, które poprowadził ksiądz Witold Burda.

Weekendowe rekolekcje rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której uczestnicy prosili o otwarte serca, jak i o owocne przeżycie czasu Adwentu. Sobotni dzień był czasem uczestnictwa w konferencjach dotyczących postaci biblijnego Zacheusza, a także pojęcia prawdziwej Wolności. Rekolekcje były dla wszystkich uczestników szkołą wyciszenia i modlitwy. Szczególnym punktem spotkania było świadectwo pani Wioletty z Przemyśla, która przyjechała do ośrodka KSM, aby opowiedzieć o swoim życiu i drodze nawrócenia. Bogaty we wrażenia dzień zakończył się wieczorną adoracją.

Fabian Kułak / KSM TV
Fabian Kułak / KSM TV

Rekolekcje bardzo nam się podobały. Szczególnie punkt programu, w którym mogliśmy się wyciszyć i czytać fragment Pisma Świętego. Bardzo chętnie wybierzemy się raz jeszcze  tak o rekolekcjach opowiadały przyszłe zastępowe, pomagające w czasie weekendu w ośrodku. 

W czasie tych dni bardzo wiele się dowiedziałam. Słuchając słów ks. Witolda dotyczących historii Zacheusza, zdałam sobie sprawę, jak powierzchownie rozumiałam czytane Słowo Boże. Wiem jednak, że najbardziej w moim sercu zostaną słowa pani Wioli, skierowane do nas w czasie świadectwa. Jest to piękna historia o tym, jak bardzo Pan Bóg walczy o duszę każdego z nas – dodała inna uczestniczka.

Fabian Kułak / KSM TV
Fabian Kułak / KSM TV

Pierwsza tura rekolekcji już za nami! W dniach 16-18 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe w duchu KSM dla młodzieży starszej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich licealistów, studentów i osoby pracujące!

 

~ Klaudia Psonak

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZagubiony, poszukiwany, odnaleziony, Łk 5,17-26
Następny artykułPrzyjdź! Mt 11, 28-30
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ