Bóg działa „po Swojemu”, Łk 1, 5-25

Zachariasz i jego żona Elżbieta nie mogli mieć dzieci. Na pewno wielokrotnie prosili Pana Boga o dar potomstwa. Byli Mu wierni – nie buntowali się, ale zgadzali się z Jego wolą. Tym bardziej dziwne wydają się wątpliwości Zachariasza, gdy Gabriel ogłosił mu, że Elżbieta oczekuje dziecka.

Był to jednak czas, gdy Elżbieta z racji swojego wieku, patrząc kryteriami medycznymi, nie powinna już zajść w ciążę. Wiadomość, jaką Zachariasz otrzymał od anioła, przerosła go. Mimo że był kapłanem, nie spodziewał się takiego cudu.

Bóg dopuszcza pewne sytuacje po to, by jeszcze bardziej objawiła się Jego chwała. Modlitwa Zachariasza została wysłuchana, choć w momencie którego on najmniej się spodziewał. Pamiętajmy – to Bóg decyduje, kiedy jest najlepszy czas na wysłuchanie naszej modlitwy. Działa „po swojemu”. Ma wobec nas plan. Pozwólmy, aby działał.

 

~ ks. Marek Kapłon

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOstatni tydzień Adwentu
Następny artykuł„Obudź się z letargu” – rekolekcje adwentowe dla starszych
KSM TV - młodość, wartości i pasje - naszym głównym celem jest tworzenie nowej, opartej na wartościach chrześcijańskiej kultury, czyli "#ChrześcijańskiLifestyle", a także nagłaśnianie wydarzeń związanych z twórczą młodością, czyli "#RobimyRaban". Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@ksmtv.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ